Zvezda je mogla bolje

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su poraz u četvrtom kolu Lige šampiona od Totenhem, koji je posle pobede u Londonu u prethodnoj rundi elitnog nadmetanja, trijumfovao i na „Marakani“, sada sa 0:4.

Prošle godine na isti datum pao je Liverpul, ali ove večeri lopta nikako nije htela u mrežu Totenhema.

Vicešampion Evrope pokazao je svu klasu i nadmoć koristivši svaku grešku crveno-belih koji su bili surovo kažnjavani za sve. Gosti iz Londona su tokom čitavog meča imali terensku nadmoć, a promašene šanse domaćih sankcionisali su baš „kako to u fudbalu i biva“ – odmah i bez milosti.

Prvu ozbiljniju šansu na meču imali su gosti preko Sona u 22. minutu, koji je iskoristio razređenu odbranu gostiju, ali je bio neprecizan. Već u narednom napadu verovatno najveća prilika na meču za Crvenu zvezdu: Milan Pavkov se posle dodavanja Garsije našao jedan na jedan sa Gacanigom, ali je loše šutirao, pravo u čuvara mreže gostiju koji je odbranio. I to u istom minutu u kome je pre 365 dana dao prvi gol Liverpulu.

Kazna je usledila u 34. minutu. Posle udarca Kejna, i karambola u šesnaestercu crveno-belih, Lo Selso se snašao i pogodio za 0:1.

Nisu se predavali igrači Zvezde i samo minut pre kraja prvog poluvremena imali su još jednu stopostotnu priliku. Prvo je Van la Para pogodio stativu, a onda se lopta posle nespretne reakcije odbila od defanzivca Totenhema koji je pogodio sopstvenu prečku, ali – promene rezultata nije bilo.

U drugom poluvremenu izabranici Vladana Milojevića su pokušali da dođu do velike šanse, i to im je još jednom uspelo, ali Pavkov i Mateo Garsija se nisu sporazumeli i zvezdina devetka je, umesto da šutne, htela da doda saigraču, međutim lopta je otišla u gol-aut.

I onda, nove kazne. U 58. minutu Pavkov je u nameri da vrati loptu svojim defanzivcima, „izbacio“ u kontru goste koji su ekspresno došli do gola Borjana, a strelac je na dodavanje Delea Alija bio Son Heung-Mint.

Raspala se igra domaćih tada i bilo je jasno da neće biti prilike da se napravi novi podvig. U 61. minutu Son je još jednom bio ekzekutor, a „pevci“ su pokazali šta im je jedno od najvećih oružja, a to je ubitačna kontra.

Imao je Totenhem još nekoliko prilika za četvrti gol, a jednu dueluh od poslednjih na duelu iskoristio je rezervista Kristijan Eriksen, koji je preciznim udarcem matirao Borjana i postavio konačnih 0:4 u 85. minutu. Tada je Zvezda već imala igrača manje, zbog povrede Pavkova prilikom doskosa, što je samo još jedan udarac u ovoj teškoj noći za crveno-bele, koji jesu imali kolosalne šanse, ali su i bez milosti kažnjeni od vicešampiona Evrope.