Engleska u finalu

Engleska je savladala Dansku sa 2:1, posle produžetaka, i plasirala se u prvo finale velikog takmičenja još od Mundijala 1966. godine. Baš kao i u prvom polufinalu, u regularnom delu utakmice nije bilo pobednika. Računajući Evropska i Svetska prvenstva, samo su turniri 1990 i 2014. godine (po osam) imali više mečeva koji su otišli u produžetke nego ovaj šampionat.

Danska je povela prelepim golom Damsgarda iz slobodnog udarca u 30. minutu. Devet minuta kasnije Engleska je izjednačila, a strelac je bio Simon Kjer. Engleska je odigrala značajno bolje od svog protivnika u dodatnih pola sata igre, a upravo tada je i stigla do drugog gola. Rahim Sterling je pao u kaznenom prostoru Danske, penal je izveo i promašio Hari Kejn, ali je fudbaler Totenhema prvi stigao do lopte koju je naknadno poslao u mrežu.

Ekipa koju predvodi Garet Sautgejt će u finalu turnira, u nedelju na istom stadionu, igrati protiv Italije.