Jokić i Denver u prvom finalu NBA

Košarkaši Denver nagetsa savladali su Los Anđeles lejkerse 113:111 za 4:0 u seriji i prvo finale NBA lige u istoriji kluba. Nikola Jokić sa 30 poena, 14 skokova i 13 asistencija upisao je novi tripl-dabl kojim je oborio rekord po broju u jednom plej-ofu sa osam.

Novim tripl-dablom Nikola Jokić odveo je Denver nagetse do istorijskog prvog plasmana u finale NBA lige u kom će imati priliku da se bore i za titulu.

Lejkersi su predvođeni Džejmsom koji je čak 21 poen postigao u prvoj deonici dobro počeli meč, nakon ovog perioda imali su šest, a na poluvremenu čak 15 poena prednosti.

Nagetsi su odlučnije ušli u drugo poluvreme, zaigrali bolju odbranu i okrenuli rezultat pred poslednju deonicu, jer su treću četvrtinu dobili rezultatom 36:16.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je pomenuti Džejms sa 40 poena uz 10 skokova i devet asistencija, Dejvis je u ekipi Lejkersa dodao 21 poen uz 14 skokova, a Rivs 17 poena.

U ekipi Denvera Jokić je upisao novi tripl-dabl sa 30 poena, 14 skokova i 13 asistencija, Džamal Mari postigao je 25 poena, Gordon 22, Porter 15, a Koldvel-Poup 13 poena.

Jokić je zabeležio 8. tripl-dabl u plej-ofu čime je oborio rekord Vilta Čembrlejna iz 1967. godine koji ih je zabeležio sedam nakon regularnog dela sezone.

Nagetsi će u finalu igrati protiv boljeg iz serije Bostona i Majamija gde ekipa iz Floride vodi sa ubedljivih 3:0.